Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zeszyt metodologiczny - Rachunek podaży i wykorzystania wyrobów i usług

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 21.04.2023

W niniejszym Zeszycie metodologicznym zaprezentowane zostały zasady metodologiczno-organizacyjne dotyczące badania 1.67.06 Rachunek podaży i wykorzystania wyrobów i usług.

Dane wynikowe badania dostarczają informacji o działalności ekonomicznej wszystkich podmiotów gospodarki narodowej oraz współzależnościach zachodzących w procesie tworzenia i podziału produktu krajowego brutto.

Tablice przedstawiają strukturę tworzenia podaży wyrobów i usług oraz strukturę ich wykorzystania. Dane z badania służą do prowadzenia analiz ekonomicznych dotyczących gospodarki narodowej oraz do innych opracowań statystycznych.

Zeszyt metodologiczny prezentuje zastosowanie tablic podaży i wykorzystania oraz ich rolę w systemie rachunków narodowych. Zawiera opis metody badania, procesu bilansowania i organizacji badania oraz sposobów prezentacji wyników końcowych, a także wyjaśnienie podstawowych zmiennych i pojęć odnoszących się do rachunku podaży i wykorzystania oraz ocenę jakości badania.

Uzupełnieniem są informacje zawarte w załącznikach, w tym wzory tablic podaży i wykorzystania. Pozostałe załączniki zawierają wykazy klasyfikacyjne wyrobów i usług, jednostek instytucjonalnych oraz grup bilansowych.

Do góry

Newsletter