Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Skorygowane kwartalne szacunki produktu krajowego brutto za 2012 r. oraz za I i II kwartał 2013 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
21.10.2013

W związku z opublikowaniem w Komunikacie GUS z dnia 27 września 2013 r. skorygowanego szacunku produktu krajowego brutto za rok 2012, prezentowane wcześniej dane według kwartałów za 2012 r.
i w konsekwencji dane za I i II kwartał 2013 r. zostały skorygowane. Jest to zgodne ze stosowaną w rachunkach narodowych procedurą, polegającą na uspójnieniu szacunków kwartalnych PKB z szacunkami w ujęciu rocznym.

W tablicach 1 i 2 przedstawiono wskaźniki dynamiki realnej przy podstawach odpowiednio: kwartał poprzedni = 100 oraz analogiczny kwartał roku poprzedniego = 100, w cenach stałych przy roku odniesienia 2005, dla szeregów czasowych PKB i wybranych zmiennych, dla danych surowych, wyrównanych sezonowo i trendu. Tablice 3-4 zawierają szczegółowe dane liczbowe dla szeregów czasowych PKB i jego zmiennych
w cenach bieżących oraz wskaźniki dynamiki realnej (przy podstawie analogiczny okres roku poprzedniego =100, w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego). Tablica 5 zawiera wskaźniki skali wpływu.

Do góry

Newsletter