Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacja Głównego Urzędu Statystycznego w sprawie wdrożenia nowego Europejskiego Systemu Rachunków Narodowych i Regionalnych w Unii Europejskiej (ESA 2010)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
29.08.2014

Główny Urząd Statystyczny w II połowie września 2014 r. opublikuje po raz pierwszy zrewidowane dane roczne dla produktu krajowego brutto (PKB) i dochodu narodowego brutto (DNB), opracowane zgodnie z zaleceniami nowego ESA2010 oraz informacje o wpływie dokonanych zmian na poziom nominalny PKB i DNB.

Rewizja rachunków narodowych dyktowana jest wymogiem wdrożenia do statystyk krajowych państw członkowskich UE nowego Europejskiego Systemu Rachunków Narodowych i Regionalnych w Unii Europejskiej (ESA2010), zgodnie z zapisami w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady nr 549/2013 z dnia 21 maja 2013 roku. ESA2010 w UE jest odpowiednikiem nowego, ogólnoświatowego Systemu Rachunków Narodowych SNA2008.

Do góry

Newsletter