Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Turystyka i wypoczynek w gospodarstwach domowych w 2013 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 18.09.2014

Uczestnictwo w turystyce w okresie od 1 X 2012 r. do 30 IX 2013 r. oraz wydatki gospodarstw domowych na turystykę i wypoczynek. Preferowane sposoby wypoczynku przez członków gospodarstw domowych, zrealizowane podróże poza miejsce zamieszkania wg rodzaju podróży, celów, organizatorów, środków transportu, głównego miejsca pobytu, miejsca noclegów i poniesionych wydatków.

Niniejsza publikacja prezentuje wyniki badania ankietowego „Turystyka i wypoczynek w gospodarstwach domowych” przeprowadzonego przez Główny Urząd Statystyczny w październiku 2013 r.

Badanie dostarcza kompleksowej wiedzy o skali uczestnictwa oraz rodzajach usług turystycznych, z jakich korzystają Polacy. Prezentowane wyniki obejmują także preferencje w zakresie spędzania wolnego czasu, planów urlopowych, oceny stopnia uczestnictwa w wyjazdach turystycznych, skali wydatków przeznaczonych na ten cel, a także powodów braku uczestnictwa w wyjazdach turystycznych. Pozyskano także informacje na temat poziomu wyposażenia gospodarstw domowych w sprzęt turystyczny i wydatków poniesionych w ostatnim roku na zakup i konserwację sprzętu turystycznego.

Oprócz informacji o zaangażowaniu gospodarstw domowych w uprawianie turystyki, dzięki porównaniu z wynikami poprzedniego badania możemy prześledzić zmiany, jakie zaszły w charakterystyce aktywności turystycznej gospodarstw domowych.

Przekroje: grupy społeczno-ekonomiczne, miejscowości zamieszkania
wg klasy wielkości, grupy kwintylowe
Do góry

Newsletter