Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polscy zawodnicy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
24.03.2010

XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskierozgrywały się w Vancouver od 12 do 28 lutego 2010 roku. W tej, odbywającej się co 4 lata, największej zimowej imprezie sportowej wystartowali przedstawiciele 82 krajowych federacji sportowych. Polska uczestniczyła w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich po raz 21. Reprezentacja Polski liczyła 47 zawodników - 26 mężczyzn i 21 kobiet, startujących w 11 zimowych dyscyplinach sportowych. Reprezentanci naszego kraju zdobyli łącznie 6 medali: 1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe.

Medale zdobyto w następujących konkurencjach:

złoto: biegi narciarskie - 30 km ze startu wspólnego kobiet;

srebro:skoki narciarskie - konkurs na skoczni normalnej i dużej,

biegi narciarskie - sprint indywidualnie na 1,4 km stylem klasycznym kobiet;

brąz: biegi narciarskie - bieg łączony - 15 km (7,5 km + 7,5 km) kobiet,

łyżwiarstwo szybkie - bieg drużynowy kobiet.

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 15 miejsce, o pięć pozycji wyżej niż na XX Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Turynie w 2006 roku, gdzie reprezentanci naszego kraju zdobyli 2 medale: 1 srebrny i 1 brązowy. W historii występów polskiej reprezentacji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich impreza z 2010 roku była najbardziej udana.

Do góry

Newsletter