Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Piłka nożna w badaniach statystycznych

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.05.2012

Badania klubów sportowych pokazują, że od wielu lat piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w Polsce. W 2010 r. we wszystkich klubach sportowych, łącznie z uczniowskimi klubami sportowymi i klubami wyznaniowymi, liczba ćwiczących piłkę nożną przekraczała ponad trzykrotnie liczbę ćwiczących drugi pod względem popularności sport w Polsce – piłkę siatkową, stanowili oni 36,9% ogólnej liczby 934 822 ćwiczących w klubach sportowych.

Największy odsetek ćwiczących piłkę nożną odnotowano w województwie opolskim (49,1% wszystkich ćwiczących) i podkarpackim (44,9%), natomiast najmniejszy w województwie podlaskim (25,6%) i mazowieckim (27,7%).

Najwyższym wskaźnikiem uprawiających piłkę nożnąw przeliczeniu na 1000 mieszkańców mogły pochwalić się województwa – podkarpackie (17,4) i małopolskie (13,1). Wskaźnik ten był najniższy w województwach mazowieckim (5,7) i pomorskim (6,6).

 

[1] Notatka prezentuje wyniki badania statystycznego klubów sportowych (formularz KFT-1), realizowanego co dwa lata (ostatnie za 2010 r.), polskich związków sportowych (formularz KFT-2) realizowanego corocznie oraz badania obiektów sportowych (formularze KFT-OB/a i KFT-OB/b), zrealizowanego po raz pierwszy za 2010 r. - kolejne edycje planowane co cztery lata, a także danych administracyjnych.


Do góry

Newsletter