Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Atlas statystyczny województwa podkarpackiego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 07.06.2018

W 2018 r. mija 100 lat od utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego. Z tej okazji przygotowaliśmy publikację „Atlas statystyczny województwa podkarpackiego”. Jest to pierwsze opracowanie graficzne, które w tak szerokim zakresie przedstawia procesy społeczno-ekonomiczne zachodzące w regionie. Publikacja zawiera mapy i wykresy statystyczne prezentujące stan oraz zmiany w czasie zagadnień związanych z kapitałem ludzkim, jakością życia, gospodarką oraz środowiskiem w układzie gmin lub powiatów, województw, a także wybrane dane dla regionów (NUTS 2) Unii Europejskiej. Należy także podkreślić, że aspekty społeczno-gospodarcze i środowiskowe ujęte w publikacji stanowią bardzo istotny element polityki spójności.
Podstawowy zakres informacji przedstawiono na mapach dla 2016 r. lub kolejnego dostępnego roku, częściowo także w odniesieniu do 2000 lub 2010 r. W celu zobrazowania zmian oraz poszerzenia zakresu tematycznego o dodatkowe informacje, wybrane zagadnienia zaprezentowano na wykresach, przeważnie w retrospekcji od 2000 r.
Głównym źródłem danych wykorzystanych w publikacji są zasoby informacyjne statystyki publicznej, natomiast dla zobrazowania zjawisk w porównaniach regionów UE – baza Eurostat; ponadto wykorzystane zostały dane Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Urzędu Regulacji Energetyki oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Przekroje: powiaty, gminy, województwa i regiony NUTS do porównań
Do góry

Newsletter