Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Atlas statystyczny województwa kujawsko-pomorskiego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 01.08.2018
Częstotliwość wydania: wydanie jednorazowe

Z okazji przypadającego na rok 2018 stulecia utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego i odzyskania niepodległości przez Polskę Urząd Statystyczny w Bydgoszczy, we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym, przygotował publikację "Atlas statystyczny województwa kujawsko-pomorskiego". Zawarte w Atlasie wizualizacje prezentują na różnych poziomach agregacji najważniejsze struktury i procesy kształtujące życie społeczne i gospodarcze województwa i kraju. W publikacji udostępniono wybrane dane i materiały informacyjne z bogatych zasobów statystyki publicznej. Przedstawione aspekty społeczno-gospodarcze i środowiskowe stanowią także bardzo istotny element polityki spójności Polski i Unii Europejskiej.

Publikacja zawiera mapy i wykresy statystyczne, prezentujące stan oraz zmiany w czasie, zagadnień związanych z kapitałem ludzkim, jakością życia, gospodarką oraz środowiskiem w układzie gmin lub powiatów, województw, a także wybrane dane dla regionów NUTS 2 Unii Europejskiej. Podstawowy zakres informacji przedstawiono na mapach dla 2016 r., częściowo także w odniesieniu do 2000 lub 2010 r. W celu zobrazowania zmian oraz poszerzenia zakresu tematycznego o dodatkowe informacje, wybrane zagadnienia zaprezentowano na wykresach, przeważnie w retrospekcji.

Do góry

Newsletter