Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Atlas statystyczny województwa dolnośląskiego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 06.08.2018
Częstotliwość wydania: wydanie jednorazowe

W 2018 r. mija 100 lat od utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego. Z tej okazji przygotowaliśmy publikację „Atlas statystyczny województwa dolnośląskiego”.

Atlas jest pierwszym opracowaniem graficznym przygotowanym przez Urząd Statystyczny we Wrocławiu przedstawiającym w ujęciu przestrzennym, szeroki zakres informacji charakteryzujących poziom życia społeczeństwa i stan gospodarki województwa.

Publikacja zawiera bogaty zestaw wykresów i map statystycznych ilustrujących stan oraz przebieg procesów i zjawisk społeczno-gospodarczych obejmujących takie obszary jak: kapitał ludzki, jakość życia, gospodarka i środowisko. Informacje statystyczne zaprezentowano w różnych przekrojach: gmin i powiatów województwa dolnośląskiego, województw Polski, a dla wybranych wskaźników także w przekroju regionów (NUTS 2) Unii Europejskiej.
Przedstawione w Atlasie dane statystyczne dotyczą 2016 r., a z zakresu rachunków regionalnych – 2015 r. W celu zobrazowania zmian w czasie oraz poszerzenia zakresu tematycznego, wybrane zjawiska częściowo zaprezentowano w odniesieniu do 2010 r., a na wykresach w ujęciu retrospekcyjnym od 2000 r.

Do góry

Newsletter