Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polska w OECD 1996-2016

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 25.11.2016

Z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), Główny Urząd Statystyczny przygotował publikację, która zawiera informacje na temat celów, sposobu i zakresu działania, a także najważniejszych wydarzeń w historii organizacji. Znaczną część publikacji  poświęcono analizie zmian sytuacji społecznej i gospodarczej w Polsce na tle krajów OECD w okresie naszego członkostwa. Dopełnieniem tej analizy jest przekrojowy zbiór informacji obrazujących sytuację społeczno-gospodarczą w krajach członkowskich w formie rankingów.

Publikacja została zaprezentowana 25 listopada 2016 r. podczas konferencji „20 lat partnerstwa i współpracy między Polską a OECD” zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w której udział wziął również Angel Gurria – Sekretarz Generalny OECD.

Pliki do pobrania

Do góry

Newsletter