Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Pierwszy biuletyn dot. Programu Statystyki Panafrykańskiej II (PAS II)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 18.04.2024
Częstotliwość wydania: Roczna

ECOBUSAF i SOCSTAF to dwa komponenty Panafrykańskiego Programu Statystycznego II (PAS II) finansowanego przez UE. Konsorcjum międzynarodowe tworzą europejskie urzędy statystyczne (Francji, Danii, Hiszpanii, Finlandii, Norwegii i Polski). Komponenty te mają na celu wspieranie integracji Afryki poprzez wzmocnienie krajowych, regionalnych i kontynentalnych systemów statystycznych. Część  SOCSTAF dotyczy rozwoju statystyki społecznej w krajowych urzędach statystycznych krajów Unii Afrykańskiej, a ECOBUSAF skupia się na statystyce gospodarczej.

Obszar działań polskiej statystyki dotyczy komponentu statystyki społecznej (SOCSTAF) i koncentruje się na dzieleniu się wiedzą oraz doświadczeniem w przeprowadzaniu spisów powszechnych. Konsorcjum dla tego komponentu tworzą Dania (koordynator), Finlandia, Francja, Hiszpania i Polska.

To pierwsze wydanie corocznego biuletynu przedstawiającego najważniejsze wydarzenia organizowane w ramach projektów ECOBUSAF i SOCSTAF.

W tej edycji zaprezentowano sztandarowe działania realizowane w 2023 roku, przedstawiono listę krajów afrykańskich zaangażowanych w projekt oraz zapowiedziano ważne wydarzenia, które będą miały miejsce w 2024 roku.

Miłej lektury!

Dostępny na stronie: https://www.insee.fr/en/information/6324029

Do góry

Newsletter