Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Atlas statystyczny Polski

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 10.07.2018

Z okazji przypadającej w 2018 r. setnej rocznicy powstania Głównego Urzędu Statystycznego przekazujemy Państwu publikację „Atlas statystyczny Polski”.

Jest to opracowanie obrazujące w sposób kartograficzny rozwój kraju, w ścisłym powiązaniu z uwarunkowaniami regionalnymi i lokalnymi, a także sytuacją w Unii Europejskiej i na świecie. Ujęta w opracowaniu tematyka społeczna, gospodarcza, środowiskowa oraz wymiar terytorialny stanowią wsparcie informacyjne dla analiz przestrzennych dokonywanych w celu monitorowania realizacji założeń polityki publicznej. Zagadnienia związane z kapitałem ludzkim, w powiązaniu z tematyką jakości życia społeczeństwa, obrazują wymiar społeczny prowadzonej polityki spójności. Aspekt gospodarczy obejmuje tworzenie potencjału finansowego i gospodarczego oraz ich wpływ na konkurencyjny i zrównoważony rozwój, także w kontekście środowiskowym. Uzupełnieniem map statystycznych są mapy administracyjne i polityczne Polski i Europy, a także mapy prezentujące stosowane przez statystykę publiczną podziały statystyczne i funkcjonalne.

Zaprezentowane w Atlasie dane dotyczą roku 2016 lub ostatniego dostępnego. W celu zilustrowania zmian w czasie, wybrane zagadnienia przedstawiono w retrospekcji wieloletniej. W przypadku demografii prezentacja zjawisk sięga 1950 r., natomiast w prognozie ludności – 2050 r.

Do góry

Newsletter