Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Atlas demograficzny Polski

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.11.2017
Data modyfikacji: 01.12.2017

„Atlas demograficzny Polski” jest pierwszym od wielu lat opracowaniem graficznym przygotowanym przez Główny Urząd Statystyczny przedstawiającym w tak szerokim zakresie najważniejsze procesy demograficzne zachodzące w kraju.

Opracowanie jest jednocześnie podsumowaniem regionalnych konferencji demograficznych, zorganizowanych przez statystykę publiczną i Rządową Radę Ludnościową, których celem było zaprezentowanie wyzwań i problemów demograficznych polskich regionów. Obserwowane trendy demograficzne stanowią bardzo ważny kontekst realizowanej polityki spójności Unii Europejskiej.

Publikacja zawiera wykresy i mapy statystyczne prezentujące stan oraz zmiany demograficzne kraju w układzie województw, powiatów lub gmin oraz wybrane dane dla krajów i regionów (NUTS 2) Unii Europejskiej.

Przedstawione w Atlasie procesy demograficzne dotyczą lat 1950–2016 i uwzględniają prognozę ludności do 2040 r.  Bardziej szczegółowe dane zaprezentowano dla 2016 r. w odniesieniu do 1990 r. i 2000 r. Opracowanie zawiera również dział przedstawiający podstawowe wyniki spisów powszechnych od 1921 r. Głównym źródłem danych wykorzystanych w publikacji są zasoby informacyjne statystyki publicznej, natomiast dla zobrazowania zjawisk w porównaniach krajów i regionów UE – baza Eurostat.

Pliki do pobrania

Do góry

Newsletter