Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zeszyt metodologiczny - Badanie cen producentów usług związanych z obsługą działalności gospodarczej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.01.2019

Zeszyt metodologiczny „Badanie cen producentów usług związanych z obsługą działalności gospodarczej”

Przekazujemy Państwu zeszyt metodologiczny, który stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na informacje charakteryzujące funkcjonowanie sektora usług, w tym w szczególności segmentu usług związanych z obsługą działalności gospodarczej (zwanym w skrócie usługami biznesowymi).

Niniejsze opracowanie jest pierwszym wydaniem opisującym metodologię badania cen producentów usług związanych z obsługą działalności gospodarczej, które prowadzone jest przez polską statystykę publiczną. Na wstępie publikacji znajdą Państwo informacje dotyczące prac realizowanych dotychczas w obszarze statystyki cen producentów usług związanych z obsługą działalności gospodarczej, w tym działań podejmowanych przez statystykę w celu rozwoju tego badania. Kolejna część zeszytu została poświęcona charakterystyce metodologii badania, która została wdrożona do produkcji statystycznej z początkiem 2018 r.

Celem opracowania zeszytu metodologicznego było dostarczenie odbiorcom danych informacji niezbędnych do prawidłowej interpretacji wyników badania cen producentów usług związanych z obsługą działalności gospodarczej . Wyniki badania wykorzystywane są w analizach makroekonomicznych, a także służą monitorowaniu zjawisk zachodzących na rynku usług.

Do góry

Newsletter