Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ceny produktów rolnych w sierpniu 2018 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
20.09.2018

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj.  pszenicy, żyta, żywca wołowego, żywca wieprzowego, drobiu i mleka krowiego,  w sierpniu 2018 r. w stosunku do miesiąca poprzedniego wzrosły o 2,9%, natomiast w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wzrosły o 2,0%.

Poziomy cen skupu i cen uzyskiwanych przez rolników na targowiskach

W sierpniu 2018 r. w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły ceny skupu większości produktów rolnych, z wyjątkiem ziemniaków.  W skali roku ceny skupu większości produktów rolnych były wyższe. Wyjątek stanowiły ceny kukurydzy, żywca wieprzowego i mleka.

Na targowiskach odnotowano podobną tendencję. W skali miesiąca ceny większości produktów były wyższe, z wyjątkiem ceny żywca wieprzowego i krów dojnych. W skali roku odnotowano wzrost cen większości produktów, natomiast spadły ceny żywca wieprzowego, krów dojnych oraz prosiąt na chów.

Do góry

Newsletter