Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ceny produktów rolnych w grudniu 2019 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
20.01.2020

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca wołowego, żywca wieprzowego, drobiu i mleka krowiego, wzrosły w grudniu 2019 r. zarówno w stosunku do miesiąca poprzedniego (o 1,9%), jak i w porównaniu z  analogicznym okresem roku ubiegłego (o 9,1%).

W grudniu 2019 r. w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły ceny skupu większości produktów rolnych, z wyjątkiem cen jęczmienia, owsa i drobiu. W skali roku ceny skupu większości produktów rolnych były niższe. Wzrosły natomiast ceny ziemniaków, żywca wieprzowego i drobiu.
W skali miesiąca wzrosły ceny większości produktów rolnych na targowiskach, przy spadku cen zbóż (poza żytem) i ziemniaków. W skali roku odnotowano spadek cen zbóż i żywca wołowego przy  wzroście cen ziemniaków jadalnych, zwierząt gospodarskich oraz żywca wieprzowego.

Do góry

Newsletter