Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ceny produktów rolnych w czerwcu 2018 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
20.07.2018

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca wołowego, żywca wieprzowego, drobiu i mleka krowiego, w czerwcu 2018 r. w stosunku do miesiąca poprzedniego wzrosły o 2,0%, natomiast w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego spadły o 3,9%.

Poziomy cen skupu i cen uzyskiwanych przez rolników na targowiskach. W czerwcu 2018 r. w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły ceny skupu większości produktów rolnych. Niższe były ceny jęczmienia, ziemniaków, żywca wołowego i mleka. W skali roku ceny skupu większości produktów rolnych były niższe, wyjątek stanowiły ceny żywca wołowego i żywca drobiowego.

Na targowiskach odnotowano odmienną tendencję, w skali miesiąca ceny większości pro-duktów były niższe. Wzrosły jedynie ceny żywca wieprzowego, jałówek jednorocznych i pro-siąt na chów. W skali roku odnotowano spadek cen większości podstawowych produktów rolnych, wyjątek stanowiły ceny żywca wołowego, krów dojnych i jałówek jednorocznych.

Dane z zakresu skupu obliczono na podstawie informacji o wartości i ilości skupu realizowanego przez osoby prawne i samodzielne jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej (bez osób fizycznych).
Wskaźniki cen skupu oraz cen uzyskiwanych przez rolników na targowiskach obliczono na podstawie danych bez-względnych wyrażonych z większą dokładnością niż podano w tablicach.
Ceny podstawowych produktów rolnych. W czerwcu 2018 r. ceny pszenicy w skupie wyniosły 68,60 zł/dt i były wyższe o 2,0% niż przed miesiącem, ale niższe o 3,4% w stosunku do analogicznego okresu ub. roku. W transakcjach targowiskowych ceny pszenicy (80,15 zł/dt) były niższe o 1,2% w porównaniu z poprzednim miesiącem i o 1,4% niższe od ubiegłorocznych.

Do góry

Newsletter