Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Pojęcia stosowane w statystyce publicznej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Sprzedaż robót budowlanych o charakterze remontowym i pozostałych

Nazwa angielska: Sale of construction works with a restoration character and other works

Definicja:
Sprzedaż robót, określanych jako "Sprzedaż produkcji budowlano-montażowej", obejmujących: a) remonty - roboty polegające na odtwarzaniu (przywracaniu) pierwotnego lub prawie pierwotnego stanu (wartości technicznej i użytkowej), wykraczające poza zakres bieżących konserwacji istniejących obiektów budowlanych: budynków i budowli, części budowlanej kotłów, maszyn i urządzeń technicznych trwale umiejscowionych (np. pieców przemysłowych, aparatów do wymiany ciepła, kolumn z wykładziną ceramiczną, fundamentów pod maszyny i urządzenia, zbiorników naziemnych), nie powodujących jednak zmian w konstrukcji, ani w użytkowaniu tych obiektów oraz demontaż i ponowny montaż kotłów, maszyn i urządzeń trwale umiejscowionych. b) pozostałe roboty: - roboty budowlane związane z konserwacją, tj. okresowym wykonywaniem robót niezbędnych do utrzymania obiektu budowlanego (budynku, budowli, kotłów, maszyn i urządzeń technicznych trwale umiejscowionych) i jego otoczenia w należytym stanie technicznym, obejmujące likwidację przyczyn i skutków uszkodzeń mogących spowodować przedwczesne niszczenie obiektu lub jego elementów i urządzeń; - roboty rozbiórkowo-porządkowe prowadzone dla uzyskania materiałów nadających się do dalszego użycia; - roboty w zakresie budowy i rozbiórki obiektów tymczasowych na terenie budowy.

Źródło definicji:
  • rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2012 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2013
    Miejsce publikacji: Dz. U. z 2012 r. poz. 1391, z późn. zm.

Pojęcie nadrzędne:

Dziedzina:
Działalność budowlana

Osoba odpowiedzialna merytorycznie:
Ewa Kuniewicz
e-mail:
Do góry

Newsletter