Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

4
gru

Wskaźniki cen producentów usług związanych z obsługą działalności gospodarczej w 3 kwartale 2024 r.

W 3 kwartale 2024 r. ceny producentów usług związanych z obsługą działalności gospodarczej w stosunku do poprzedniego kwartału wzrosły o 0,7%. W porównaniu do 3 kwartału 2023 r. wzrosły o 4,6%.
Czytaj dalej
4
gru

Walory turystyczne w powiatach i ich otoczeniu w 2023 roku

Zdecydowanym liderem pod względem walorów turystycznych z wartością wskaźnika walorów turystycznych (WaT) równą 64,2 jest Warszawa. Kolejne lokaty z wynikami z przedziału 52-57 zajmują kolejno: powiat nowosądecki (56,6), Kraków (54,9) oraz powiaty kłodzki (53,2) i nowotarski (52,4). W przypadku Warszawy i Krakowa dominującą rolę odgrywają walory kulturowe, a w powiatach nowosądeckim, kłodzkim i nowotarskim - walory środowiskowe. Na kolejnych lokatach z wartościami WaT z przedziału 42-46 znalazły się kolejno powiaty: tatrzański, bieszczadzki, kołobrzeski i leski.
Czytaj dalej
4
gru

Rozkład wynagrodzeń w gospodarce narodowej w czerwcu 2024 roku

W czerwcu 2024 r. mediana wynagrodzeń miesięcznych brutto w gospodarce narodowej była niższa o 19,2% od przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto.
Czytaj dalej
4
gru

Polska na drodze zrównoważonego rozwoju. Raport 2024. Dzieci w kontekście zrównoważonego rozwoju

Udział dzieci w populacji ogółem maleje zarówno w Polsce, jak i na świecie. W naszym kraju odsetek dzieci i młodzieży jest znacznie niższy niż średnio w skali globu. Według danych ONZ udział dzieci i młodzieży (w wieku 0-24 lata) w światowej populacji ogółem zmniejszył się z 45% w 2010 r. do 41% w 2023 r. W tym samym okresie udział najmłodszej populacji w Polsce obniżył się z 29% do 25%.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

4
gru
4
gru

Obrót nieruchomościami w Warszawie w 2023 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

W 2023 r. zawarto więcej transakcji kupna/sprzedaży nieruchomości niż przed rokiem. Dominującą formą obrotu nieruchomościami był wolny rynek. Największy udział pod względem ilościowym, jak i wartościowym miały transakcje lokalami mieszkalnymi. W porównaniu z 2022 r. wzrosła średnia cena transakcyjna lokali mieszkalnych za 1 m2 na wolnym rynku.
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter