Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacja Rzecznika Prasowego Prezesa GUS w przedmiocie złożenia wniosku o wszczęcie przez Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie postępowania w sprawie adwokata Jacka Wilka

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
21.06.2021

Prezes GUS podjął decyzję o zawiadomieniu Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie, występując z wnioskiem  o wszczęcie dochodzenia dyscyplinarnego dotyczącego wypowiedzi adwokata Jacka Wilka. Ma to związek z odbywającym się  Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań  2021 i dotychczasową aktywnością w mediach społecznościowych p. J. Wilka, który nawoływał do uchylania się od realizacji ustawowego obowiązku spisania się poprzez bojkotowanie spisu powszechnego. W szczególności dotyczy to wystąpień publicznych, w których  informował, że nie ma obowiązku wzięcia udziału w spisie oraz sugerował swoim odbiorcom, że istnieje możliwość uniknięcia przewidzianej w przepisach kary.

Jednocześnie informuję że adwokat Jacek Wilk będący w 2019 r. posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej głosował za przyjęciem przez Sejm ustawy  o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.  (posiedzenie 85. - głosowanie nr 32 z dnia 9 sierpnia 2019 r. pkt 14. porz. dzien. Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.). W głosowaniu dotyczącym ustawy  o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.  wzięło udział 418 posłów, za przyjęciem ustawy głosowało 417 posłów, jeden poseł wstrzymał się od głosu.


/-/Karolina Banaszek
Rzecznik prasowy Prezesa GUS

Do góry

Newsletter