Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

10 maja 2025 r. zmarł prof. dr hab. Janusz Witkowski - Prezes Głównego Urzędu Statystycznego w latach 2011-2016

12.05.2025
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Profesora Janusza Witkowskiego - wybitnego specjalisty w dziedzinie demografii, polityki społecznej i statystyki publicznej. Odszedł człowiek o ogromnej wiedzy, doświadczeniu i autorytecie, oddany służbie publicznej i rozwojowi statystyki w Polsce. W latach 2011-2016 Pan Profesor Witkowski sprawował funkcję Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, a wcześniej - Wiceprezesa. Jego kadencja przypadała na okres intensywnych przemian w statystyce publicznej. Pan Prezes był odpowiedzialny m.in. za rozwój nowoczesnych systemów informacyjnych, zwiększenie wykorzystania danych administracyjnych w badaniach statystycznych oraz modernizację i cyfryzację procesów gromadzenia i udostępniania danych.
Czytaj dalej

Tablica Miesięczna informacja o podmiotach gospodarki narodowej w rejestrze REGON kwiecień 2025

12.05.2025
Miesięczna informacja o podmiotach gospodarki narodowej w rejestrze REGON (bez osób fizycznych prowadzących wyłącznie indywidualne gospodarstwa rolne) prezentuje dane o liczbie i strukturze podmiotów gospodarki narodowej wpisanych do rejestru REGON na koniec danego miesiąca na tle odpowiednich danych według stanu na koniec miesiąca poprzedniego.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Kinematografia w 2024 r.

12.05.2025
W 2024 r. działało 535 kin stałych, posiadających 1,6 tys. sal kinowych i 290,4 tys. miejsc na widowni. Wyświetlono 2,2 mln seansów filmowych, które obejrzało 49,5 mln widzów. Wyprodukowano 262 filmy kinowe i telewizyjne.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Podmioty gospodarki narodowej wpisane do rejestru REGON - kwiecień 2025 r.

12.05.2025
Według stanu na koniec kwietnia 2025 r. do rejestru REGON wpisanych było 5 347,3 tys. podmiotów gospodarki narodowej. W kwietniu br. zarejestrowano 35,1 tys. nowych podmiotów, tj. o 4,7% więcej niż miesiąc wcześniej.
Czytaj dalej

Publikacja Polska wieś w obiektywie statystycznym

09.05.2025
Z przyjemnością polecamy Państwu lekturę opracowania „Polska wieś w obiektywie statystycznym”.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Rynek dzieł sztuki i antyków w 2024 r.

08.05.2025
W 2024 r. wartość sprzedaży dzieł sztuki i antyków w Polsce wyniosła 656,9 mln zł, z czego 403,8 mln zł na aukcjach.
Czytaj dalej

Publikacja Koniunktura gospodarcza. Raport wojewódzki (kwiecień 2025)

08.05.2025
Publikacja prezentuje wyniki badania koniunktury gospodarczej, wskazując kluczowe trendy i bariery wpływające na działalność przedsiębiorstw w różnych obszarach gospodarki (przetwórstwo przemysłowe, budownictwo, handel i usługi). Opracowanie zawiera Regionalny Wskaźnik Ogólnego Klimatu Koniunktury R-BCI (Regional Business Climate Indicator), który umożliwia monitorowanie sytuacji gospodarczej we wszystkich województwach Polski.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Działalność JST związana z rozwojem ekonomii społecznej w latach 2017–2023

08.05.2025
W 2023 r. 70,8% jednostek samorządu terytorialnego (JST) miało strategię rozwoju uwzględniającą ekonomię społeczną. W latach 2017-2023 wzrósł udział JST wyznaczających osobę lub komórkę do wspierania rozwoju ekonomii społecznej – z 17,2% do 28,3%
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Rozkład wynagrodzeń w gospodarce narodowej w listopadzie 2024 r.

07.05.2025
W listopadzie 2024 r. mediana wynagrodzeń miesięcznych brutto w gospodarce narodowej była niższa o 18,3% od przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w tym miesiącu.
Czytaj dalej
1  2  3  4  5  6  7  8  9    95
Do góry

Newsletter