Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Analiza walorów turystycznych powiatów i ich bezpośredniego otoczenia

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
21.12.2017

Notatka jest aktualizacją pracy badawczej „Analiza walorów turystycznych powiatów i ich bezpośredniego otoczenia na podstawie danych statystycznych m.in. z zakresu bazy noclegowej, kultury i dziedzictwa narodowego oraz przyrodniczych obszarów chronionych” z 2015 r. współfinansowanej przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007–2013.

Jest to opracowanie eksperymentalne na podstawie danych statystycznych m.in. z zakresu bazy noclegowej, kultury i dziedzictwa narodowego oraz przyrodniczych obszarów chronionych.

Celem głównym badania jest identyfikacja obszarów o największej atrakcyjności turystycznej według opracowanej w ramach projektu metodologii i z uwzględnieniem koncepcji uwzględniania zasobów otoczenia poszczególnych powiatów oraz na podstawie zebranej zbiorczej informacji nt. występowania i wykorzystania dla celów turystycznych: bazy noclegowej oraz zasobów środowiskowych i kulturowych w Polsce na poziomie powiatów oraz w zagregowanej formie dla 16 województw. Metodologia opracowania znajduje się w załączniku 1 do niniejszego opracowania.

Do góry

Newsletter