Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Badanie zmian efektywności energetycznej i emisyjności budynków służby zdrowia

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
01.03.2019

Celem pracy badawczej jest pozyskanie informacji dotyczących energochłonności budynków służby zdrowia, tj. zebranie danych o budynkach i ich charakterystyce energetycznej oraz o przeprowadzonych w latach 2014-2016 działaniach modernizacyjnych, jak również planowanych na lata 2017-2020 działaniach na rzecz zmniejszenia energochłonności budynków. Uzyskane wyniki umożliwią ocenę skali oszczędności energetycznych uzyskanych w wyniku podjętych działań i ocenę ich wpływu na redukcję emisji CO2. Pozwolą również na opracowanie analiz stanu efektywności energetycznej i wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych (OZE) oraz wynikających z nich rekomendacji dla polityk i poszczególnych funduszy włączających w swój zakres badane obiekty.

Praca będzie rozszerzeniem zrealizowanej pracy badawczej dotyczącej efektywności energetycznej budynków administracji publicznej (rządowej i samorządowej) i obejmie istotny z punktu widzenia polityki klimatyczno-energetycznej i sektora finansów publicznych zakres budynków użyteczności publicznej, tj. budynki sektora służby zdrowia. Istniejące zasoby budowlane, w tym budynki służby zdrowia stanowią sektor o wysokim potencjale w zakresie oszczędności energii, a więc efektywności energetycznej i redukcji emisji CO2.

Do góry

Newsletter