Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Opracowanie metodologii i oszacowanie liczby pracujących w gospodarce narodowej według głównego miejsca pracy i miejsca zamieszkania na poziomie powiatów, stopy bezrobocia rejestrowanego na poziomie gmin oraz miar wynagrodzeń brutto na poziomie powiatów

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 25.02.2019

Celem pracy badawczej jest dostarczenie informacji, oszacowanych przy wykorzystaniu danych ze źródeł administracyjnych, na temat:

1) liczby pracujących w gospodarce narodowej według głównego miejsca pracy i miejsca zamieszkania na poziomie NTS 4 w podziale na płeć i grupy sekcji PKD,

2) stopy bezrobocia rejestrowanego na poziomie NTS 5 w podziale na płeć,

3) miar wynagrodzeń brutto w gospodarce narodowej (miary klasyczne oraz pozycyjne) oraz miar koncentracji rozkładu wynagrodzeń na poziomie NTS 4 w podziale na płeć i grupy sekcji PKD.

Ponadto, badanie będzie miało na celu rozpoznanie możliwości opracowania metodologii i naliczenia wskaźników opisanych powyżej w innych agregacjach, tj.:

1) liczby pracujących w gospodarce narodowej według głównego miejsca pracy i miejsca zamieszkania na poziomie NTS 4:

a) w podziale na grupy wieku 15-24, 25-54, 55-64 , 65 lat i więcej,

b) w podziale na miasto, wieś, c) w sektorze przemysłowym i usługowym;

2) stopy bezrobocia rejestrowanego na poziomie NTS 5:

a) w podziale na grupy wieku 15-24, 25-54, 55-64 , 65 lat i więcej,

b) w podziale na miasto, wieś;

3) miar wynagrodzeń brutto w gospodarce narodowej (miary klasyczne oraz pozycyjne) oraz miar koncentracji rozkładu wynagrodzeń na poziomie NTS 4:

a) w podziale na grupy wieku 15-24, 25-54, 55-64 , 65 lat i więcej,

b) w podziale na miasto, wieś,

c) w sektorze przemysłowym i usługowym.

Do góry

Newsletter