Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Sytuacja makroekonomiczna w Polsce w 2011 r. na tle procesów w gospodarce światowej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 11.09.2012

Sytuacja społeczno-gospodarcza w Polsce została przedstawiona na tle procesów globalnych, przede wszystkim zachodzących w Unii Europejskiej. Podkreślono powiązania i wpływ uwarunkowań zewnętrznych na zjawiska zachodzące w Polsce. Opis sytuacji w 2011 r. został uzupełniony o analizę przebiegu procesów w dłuższym horyzoncie czasowym. Uwzględnienie perspektywy obejmującej okres ostatniego kryzysu finansowego na świecie pozwala na pełniejsze przedstawienie procesów zachodzących w 2011 r. W wybranych przypadkach zilustrowano przebieg zjawisk w horyzoncie od 2000 r.


Opracowanie składa się z czterech działów poświęconych wiodącym tematom publikacji: sytuacji makroekonomicznej ze szczególnym uwzględnieniem wzrostu gospodarczego, rynkom pracy i sytuacji społecznej, procesom w obszarze finansów publicznych oraz na rynkach finansowych. Uzupełnieniem jest aneks obejmujący analizę struktury wzrostu w Polsce i krajach Unii Europejskiej przy wykorzystaniu dekompozycji wzrostu i różnic PKB per capita.

Do góry

Newsletter