Dezagregacja wskaźników ze strategii Europa 2020 na poziom wojewódzki (NTS 2) ma na celu zobrazowanie zróżnicowania danych na poziomie regionalnym, czego efektem może być lepsze dostosowanie polityk publicznych do potrzeb danego regionu. Uzyskanie bardziej szczegółowych danych dot. emisji gazów cieplarnianych oraz ich prekursorów może ułatwić wybór regionów, które potrzebują wsparcia w działaniach na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego i wskazać regiony, które znacznie ograniczyły redukcję emisji zanieczyszczeń m.in. gazów cieplarnianych i mogą przedstawić stosowane przez siebie dobre praktyki w tym zakresie.
a) wybranych wskaźników zawartych w strategii "Europa 2020" na poziomie województw NTS 2:
- odsetek osób w wieku 18-24 lata z wykształceniem co najwyżej gimnazjalnym, które nie kontynuują nauki i nie dokształcają się w ludności ogółem w tej samej grupie wieku,
- odsetek osób w wieku 30-34 lata posiadających wykształcenie wyższe.
b) wskaźnika NEET oraz liczebności tej grupy osób dla kategorii wiekowych 15-24, 15-29 i 25-29 lat (young people neither in employment nor in education and training – osoby młode niepracujące, nieuczące się i niedokształcające się) na poziomie województw NTS 2.
c) podstawowych agregacji danych z zakresu rynku pracy na poziomie NTS 3, miast wojewódzkich lub w przypadku stwierdzenia braku możliwości prezentowania wyników na poziomie poszczególnych NTS 3, grupowań NTS 3.
a) Osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (powiązanie trzech poniższych wskaźników):
b) Osoby zagrożone ubóstwem (po uwzględnieniu transferów społecznych),
c) Osoby zagrożone deprywacją materialną,
d) Osoby żyjące w gospodarstwach domowych o bardzo niskiej intensywności pracy. w podziale na miasto i wieś, klasy wg stopnia urbanizacji zgodnie z klasyfikacją DEGURBA, płeć, grupy wieku, status zatrudnienia, typ gospodarstwa domowego.