Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Portrety polskich regionów

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 10.08.2010

Publikacja „Portrety polskich regionów” jest cennym źródłem informacji o województwach. Zawiera ona charakterystykę województw w najważniejszych aspektach ich funkcjonowania. Każde województwo zaprezentowane zostało w możliwie ujednolicony sposób z uwzględnieniem jego specyfiki i charakterystycznych cech.

 

Porównania i analizy regionalnego zróżnicowania zjawisk wykonane zostały przy wykorzystaniu wyników badań statystycznych charakteryzujących stan i ochronę środowiska, procesy demograficzne, rynek pracy, dochody ludności, stan gospodarki oraz wybrane usługi społeczne. Wybrane kategorie ekonomiczne przedstawiono w ujęciu dynamicznym, a także w relacji do przeciętnych wielkości dla kraju.

 

Opracowanie umożliwia dokonywanie porównań regionalnego zróżnicowania zjawisk nie tylko pomiędzy województwami, ale także na tle kraju i Unii Europejskiej.

 

Publikacja jest dostępna w ZWS:
- telefon: 608-31-45,
- email:

Do góry

Newsletter