Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rosja i Polska w liczbach

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 13.06.2006

Rosyjskiej do Spraw Statystyki (Goskomstat Rosji) i Głównym Urzędem Statystycznym Rzeczypospolitej Polskiej przygotowano pierwszą wspólną publikację statystyczną pt. „Rosja i Polska w liczbach”, opracowaną w rosyjsko-polskiej wersji językowej.

Celem publikacji jest przedstawienie informacji obrazujących poziom życia oraz stan gospodarki Rosji i Polski w warunkach gospodarki rynkowej. Dane prezentuje się dla lat 1995, 2000 i 2001. Sposób publikowania danych umożliwia porównanie obu krajów w różnych dziedzinach życia społecznego i gospodarczego, w szczególności dotyczących: aktywności zawodowej ludności, jej dochodów i wydatków, edukacji, ochrony zdrowia i kultury, produktu krajowego brutto, produkcji przemysłowej i rolniczej, transportu i łączności, handlu wewnętrznego i zagranicznego, inwestycji. Niniejsza publikacja, naszym zdaniem, będzie dobrze służyć dalszemu rozwojowi obopólnych stosunków gospodarczych, w których znaczącą rolę może odgrywać informacja gospodarcza oraz dotychczasowe doświadczenia wynikające ze współpracy między przedsiębiorstwami rosyjskimi i polskimi, zwłaszcza związane z wymianą towarów i usług oraz wdrażaniem wspólnych projektów i przedsięwzięć.

Mamy zatem nadzieję, że będzie to publikacja użyteczna w procesie kształtowania strategii współpracy Rosji i Polski w ramach porozumień międzyrządowych, pomocna dla środowisk gospodarczych zainteresowanych rozwojem wzajemnych kontaktów, a także dla Czytelników indywidualnych zainteresowanych sytuacją społeczno-gospodarczą obu krajów.

Pliki do pobrania

Do góry

Newsletter