Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Tablice z ostatecznymi danymi w zakresie przynależności narodowo-etnicznej, języka używanego w domu oraz przynależności do wyznania religijnego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
29.04.2024

28 września 2023 r. zostały opublikowane tablice publikacyjne z ostatecznymi danymi NSP 2021 w zakresie przynależności narodowo-etnicznej, języka używanego w domu oraz przynależności do wyznania religijnego

Zakres publikowanych danych: LUDNOŚĆ WEDŁUG RODZAJU I KOLEJNOŚCI IDENTYFIKACJI NARODOWO-ETNICZNYCH, LUDNOŚĆ WEDŁUG RODZAJU I LICZBY JĘZYKÓW UŻYWANYCH W DOMU, LUDNOŚĆ WEDŁUG PRZYNALEŻNOŚCI DO WYZNANIA RELIGIJNEGO

Podział: Polska, województwa


Analizy w obrębie tego obszaru tematycznego oraz bardziej szczegółowe zestawienia wyników wraz z informacjami z zakresu metodologii opracowania danych zostaną zaprezentowane w publikacji pn. Stan i struktura demogra­ficzno–społeczna i ekonomicz­na ludności Polski w świetle wyników NSP 2021, która ukaże się 27 listopada 2023 r.


Ramowy harmonogram udostępniania informacji wynikowych z Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021 dostępny jest na stronie:
https://stat.gov.pl/spisy-powszechne/nsp-2021/harmonogram-publikacji-wynikow-nsp-2021/

Dotychczas udostępnione informacje dot. wyników NSP2021:
https://stat.gov.pl/aktualnosci/informacje-o-wynikach-narodowego-spisu-powszechnego-ludnosci-i-mieszkan-2021,422,1.html29.09.2023 r. 


Korekta tytułu tablicy nr 5, arkusz Tab5_Wyz
Było:

TABL. 5. LUDNOŚĆ WEDŁUG PRZYNALEŻNOŚCI DO WYZNANIA RELIGIJNEGO W 2021 R.

Jest:

TABL. 5. LUDNOŚĆ WEDŁUG PRZYNALEŻNOŚCI DO WYZNANIA RELIGIJNEGO W 2021 R.

(Pytanie o wyznanie było dobrowolne - osoby spisywane mogły odmówić odpowiedzi)


Korekta tytułu tablicy nr 6, arkusz Tab6_wyz_woj
Było:

TABL. 6. LUDNOŚĆ WEDŁUG PRZYNALEŻNOŚCI DO WYZNANIA RELIGIJNEGO I WOJEWÓDZTW W 2021 R.

Jest:

TABL. 6. LUDNOŚĆ WEDŁUG PRZYNALEŻNOŚCI DO WYZNANIA RELIGIJNEGO I WOJEWÓDZTW W 2021 R.

​(Pytanie o wyznanie było dobrowolne - osoby spisywane mogły odmówić odpowiedzi) 29.11.2023 r. 

Informacja na stronę dotycząca uzupełnienia danych w zakresie przynależności narodowo-etnicznej, języka używanego w domu oraz przynależności do wyznania religijnego


29. listopada 2023 r. zostały opublikowane tablice z ostatecznymi danymi NSP 2021 z rozszerzonym zakresem informacji w zakresie przynależności narodowo-etnicznej, języka używanego w domu oraz przynależności do wyznania religijnego. Rozszerzono (uszczegółowiono) zawartość wszystkich tablic, zwiększając liczbę prezentowanych pozycji o mniej liczne rodzaje identyfikacji narodowościowych, języków, a także – w ujęciu wojewódzkim – wyznań.


20.12.2023

20 grudnia 2023 r.  dodano dwa pliki danych do pobrania:

  1. Przynależność narodowo-etniczna - dane NSP 2021 dla kraju i jednostek podziału terytorialnego
  2. Język używany w domu - dane NSP 2021 dla kraju i jednostek podziału terytorialnego

Dodane pliki zawierają tablice prezentujące pełne zestawienia wszystkich rodzajów sklasyfikowanych odpowiedzi ludności Polski na pytania spisowe o przynależność narodowo-etniczną oraz o język używany w domu. Dodawane zestawienia prezentują również szczegółowe ujęcia deklarowanej narodowości i języka kontaktów domowych w układzie przestrzennym, tj. według jednostek podziału terytorialnego kraju: województw, powiatów i gmin.


29.04.2024 r. 

29 kwietnia 2024 r.  dodano plik danych do pobrania:

Przynależność wyznaniowa - dane NSP 2021 dla kraju i jednostek podziału terytorialnego.xlsx

Dodany plik obejmuje tablice prezentujące zestawienia wszystkich rodzajów sklasyfikowanych odpowiedzi na pytania spisowe o przynależność do wyznania religijnego, a także ujęcia deklarowanego wyznania według jednostek podziału terytorialnego kraju, tzn.: województw, powiatów i gmin.

Do góry

Newsletter