Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Imprezy plenerowe

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Rzeszów

W dniu 11 czerwca br., Urząd Statystyczny w Rzeszowie uczestniczył w imprezie plenerowej „Dzień odkrywców - Drugi Interaktywny Piknik Wiedzy” zorganizowanej na dziedzińcu Polskiego Radia Rzeszów. Organizatorami pikniku byli: Stowarzyszenie ExploRes, Polskie Radio Rzeszów S.A. oraz firma Polimedia.

Stoisko US Rzeszów promujące NSP 2011 znalazło się wśród firm branży lotniczej i energetycznej, uczelni wyższych z Rzeszowa, Krakowa, Lublina i Lwowa oraz instytucji związanych z edukacją interaktywną, astronomią, kulturą i muzealnictwem.

Stoisko Urzędu cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem osób uczestniczących w pikniku. Pracownicy US udzielali szczegółowych informacji na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011, a także rozdawali ulotki i zachęcali do uczestnictwa w samospisie internetowym. Wszystkie zainteresowane osoby mogły się spisać na dwóch specjalnie przygotowanych stanowiskach w wersji on-line. W trakcie imprezy z możliwości samospisu skorzystało ponad 150 osób, a każdy jego uczestnik otrzymał gadżety spisowe w postaci koszulek, czapeczek, długopisów zamówionych specjalnie na tę imprezę.

Lublin

W dniach 10-11 czerwca 2011 r. pracownicy Urzędu Statystycznego w Lublinie uczestniczyli w V Lubelskich Targach Książki, których organizatorami byli: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Lublinie.
Podczas targów prezentowano dorobek publikacyjny Urzędu oraz uruchomiono stoisko promujące Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, gdzie osoby zainteresowane mogły uzyskać informacje o spisie oraz spisać się przez Internet. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, informacje o naszej obecności na targach oraz możliwości spisania się przez Internet ukazały się w mediach regionalnych. W trakcie dwudniowej imprezy wypełniono 129 formularzy spisowych łącznie z osobami małoletnimi spisano 136 osób.

Opole

W sobotę 4.06.2011 w Opolu, w ramach Święta województwa opolskiego, odbył się festynu, podczas którego był promowany NSP 2011. Promocja odbyła się z udziałem TVP.
Stanowiska spisowe było dostępne w plenerze. Wielu ludzi zwłaszcza starszych było gotowych dokonać spisu  podczas festynu.

Kąkolew

W sobotę i niedzielę 21 i 22 maja br., dzięki uprzejmości Krajowej Rady Izb Rolniczych, Urząd Statystyczny w Poznaniu uczestniczył w X Międzynarodowej Wystawie Rolniczej Zielone Agro Show w Kąkolewie (gmina Grodzisk Wielkopolski). Arleta Olbrot-Brzezińska - kierownik WOBR; Anna Polińska, Magdalena Kwiatkowska i Ewa Gruntmejer - pracownice Wojewódzkiego Informatorium Statystycznego udzielały informacji na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011.

Stoisko cieszyło się dużym powodzeniem osób odwiedzających wystawę, a przybyłych głównie z województw: wielkopolskiego, łódzkiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

Zainteresowani goście mogli się spisać w wersji off-line, mieli możliwość porozmawiania o Spisie, uzyskania wyjaśnień w zakresie nurtujących ich pytań, a także otrzymali ulotki i gadżety spisowe w postaci parasoli, długopisów, smyczy, kalendarzy i kalendarzyków. W trakcie dwudniowej imprezy wypełniono 71 formularzy samospisu w wersji off-line, łącznie z dziećmi spisano ponad 100 osób.

Mińsk Mazowiecki

22.05.2011 r., - w Mińsku Mazowieckim na terenie w Szkoły Podstawowej Nr 5 odbyła się impreza plenerowa której udział wziął z ramienia TVP S.A Janusz Cieliszak, Pełnomocnik Zarządu ds. NSP 2011 oraz GUS Wiesław Łagodziński, Radca Prezesa.

Zorganizowany był konkurs wiedzy o NSP 2011, podczas którego dzieci odpowiadały na pytania, wygłaszały hasła spisowe oraz prezentowały stroje okolicznościowe dla NSP 2011 (czapki, kamizelki, koszulki z logo spisu). Imprezę prowadziła niezwykle profesjonalna i sprawna prezenterkaz TVP Info. Zwycięzcy konkursu (10 osób) otrzymali komplety okolicznościowych upominków (pendrivy, długopisy, kubki z logo NSP 2011, latarki spisowe, itd.).

Do góry

Newsletter