Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wybrane tablice dotyczące aktywności ekonomicznej ludności. Część 1.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
07.10.2013

Załączone tablice prezentują podstawowe dane o pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo, z uwzględnieniem cech demograficzno-społecznych i ekonomicznych (m.in.: płeć, miejsce zamieszkania /miasto-wieś/, grupy wieku, poziom wykształcenia, status zatrudnienia osób pracujących, okres poszukiwania pracy przez osoby bezrobotne, przyczyny bierności zawodowej). Jest to pierwsza część z przewidzianego pełnego zestawu tablic z zakresu aktywności ekonomicznej ludności, opracowanych w oparciu o wyniki NSP 2011. Prezentowane wyniki różnią się od opublikowanych wcześniej jako wstępne w raporcie „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011. Raport z wyników” wydanym 26.07.2012 r. Kolejne tablice z tego zakresu (m. in. dotyczące rodzaju działalności miejsca pracy, zawodu wykonywanego) będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej GUS.

W związku z faktem, iż Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011 (NSP 2011) w części dot. aktywności ekonomicznej ludności przeprowadzony został metodą reprezentacyjną, to załączono tu również tablice zawierające wskaźniki precyzji, umożliwiające użytkownikom właściwą interpretację danych. Tablice te stanowią integralną część wyników NSP 2011. Sposób doboru próby, uogólniania wyników oraz kwestia interpretacji wskaźników precyzji została szczegółowo omówiona w publikacji Ludność. Stan i struktura demograficzno-społeczna. Wyniki NSP 2011 - rozdział I Metodologia spisu ludności i mieszkań 2011 – wybrane aspekty, str. 49-50.

Do góry

Newsletter