Organizatorzy

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Prezydent.PLProjekt edukacyjny pt.„Wydawnictwa okolicznościowe oraz wystawy związane z jubileuszem 100-lecia Polskiego Towarzystwa Statystycznego przygotowane na Kongres Statystyki Polskiej” został dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego


SAS Institute jest światowym liderem w zakresie analityki oraz największym niezależnym dostawcą oprogramowania Business Intelligence. Z rozwiązań SAS korzysta na świecie ponad 55 000 firm i instytucji w ponad 130 krajach, w tym 90 przedsiębiorstw z pierwszej setki listy 2011 Fortune Global 500. Firma istnieje od 1976 r. i zatrudnia ponad 12 700 pracowników. W Polsce SAS Institute działa od 1992 r. i jest wiodącym dostawcą BI.
Firma StatSoft Polska jest wyłącznym sponsorem warsztatów Wprowadzenie do metod Data mining.
Sponsorem monety okolicznościowej upamiętniającej 100-lecie Polskiego Towarzystwa Statystycznego są Banki Spółdzielcze grupy SGB.


Firma Esri Polska Sp. z o.o. powstała w 1995 roku i jest jedynym autoryzowanym polskim dystrybutorem oprogramowania Esri Inc., USA - systemów informacji geograficznej (GIS).
Działalność Esri Polska obejmuje prace związane ze specjalistycznym doradztwem, świadczeniem usług w zakresie projektowania i rozwoju Systemów Informacji Geograficznej oraz dystrybucją oprogramowania.
Super AV dostarcza kompleksowe usługi audio - wizyjne na potrzeby Kongresu Statystyki Polskiej. Firma istnieje od 1999 roku i działa w trzech obszarach: sprzedaży sprzętu, wypożyczeń i obsługi konferencji, imprez kulturalnych i biznesowych oraz budowy instalacji stacjonarnych.
Firma genijusz udostępnia usługę Mobile Agenda, która pozwala uczestnikom Kongresu na przeglądanie programu konferencji na dowolnym urządzeniu mobilnym (telefonie komórkowym, tablecie, laptopie).
Mennica Górnośląska z okazji jubileuszu 100-lecia Polskiego Towarzystwa Statystycznego wykonała okolicznościowy numizmat, który zostanie wręczony uczestnikom kongresu.
     
Polskie Towarzystwo Statystyczne, al. Niepodległości 208, 00-925 Warszawa, telefon 22 6083274, fax 22 6083187