Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Pojęcia stosowane w statystyce publicznej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Statki wchodzące do portów morskich

Nazwa angielska: Ship calling at seaports

Definicja:

Pływające w ruchu międzynarodowym i krajowym statki towarowe i pasażerskie oraz barki pełnomorskie (o pojemności brutto co najmniej 100) wchodzące do portu z ładunkiem lub bez ładunku, jeśli ich podróż odbywała się całkowicie lub częściowo po morzu. Ujmowane są również statki nietransportowe pełniące funkcje transportowe.


Dodatkowe wyjaśnienia metodologiczne:

Przez statki wchodzące do portu z ładunkiem rozumie się statki przywożące ładunek do wyładowania w porcie, do którego zawijają, lub pasażerów, dla których portem docelowym jest port wejścia statku. Statki wchodzące do portu pod balastem są to statki bez ładunku lub z ładunkiem nie przeznaczonym do wyładowania w porcie wejścia statku oraz statki bez pasażerów lub z pasażerami, dla których port wejścia statku nie jest portem docelowym.


Źródło definicji:
  • rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 22 czerwca 2012 r. w sprawie formularza ewidencyjnego oraz formularzy sprawozdawczych dla statków morskich
    Miejsce publikacji: Dz. U. z 2012 r. poz. 761

Pojęcie nadrzędne:

Dziedzina:
Gospodarka morska i żegluga śródlądowa

Jednostka odpowiedzialna merytorycznie:
Urząd Statystyczny w Szczecinie
e-mail:
Do góry

Newsletter