Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Pojęcia stosowane w statystyce publicznej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Obrót ładunków tranzytowych w portach morskich

Nazwa angielska: Transit cargo traffic

Definicja:

Obrót ładunków pochodzących od nadawcy zagranicznego i przeznaczonych dla odbiorcy zagranicznego, dowiezionych do polskiego portu morskiego drogą lądową, śródlądową, względnie morską i przeładowanych w porcie w celu dalszego transportu drogą morską, względnie lądową lub śródlądową.


Dodatkowe wyjaśnienia metodologiczne:
Wyróżnia się tranzyt morski, tranzyt lądowo-morski i tranzyt morsko-lądowy. Tranzyt morski - ładunki tranzytowe, które zostały dowiezione do portu drogą morską z przeznaczeniem do dalszego przewozu również drogą morską. Tranzyt lądowo - morski - ładunki tranzytowe, które zostały dowiezione do portu drogą lądową lub śródlądową z przeznaczeniem do dalszego transportu drogą morską. Tranzyt morsko - lądowy - ładunki tranzytowe, które zostały dowiezione do portu drogą morską z przeznaczeniem do dalszego transportu drogą lądową.

Źródło definicji:
  • rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 7 marca 2012 r. w sprawie określenia wzorów formularzy sprawozdawczych, objaśnień co do sposobu ich wypełniania oraz wzorów kwestionariuszy i ankiet statystycznych stosowanych w badaniach statystycznych ustalonych w programie badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2012
    Miejsce publikacji: Dz. U. z 2012 r. poz. 446, z późn. zm.

Pojęcie nadrzędne:

Dziedzina:
Działalność transportowa, poczta i telekomunikacja

Osoba odpowiedzialna merytorycznie:
Katarzyna Orszulik
e-mail:
Do góry

Newsletter