Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Życie kobiet i mężczyzn w Europie - Portret statystyczny

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
11.10.2017

Nowa publikacja cyfrowa Eurostatu, przygotowana przez we współpracy z krajowymi urzędami statystycznymi państw UE i EFTA, będzie dostępna od 18 października 2017 r., w większości języków urzędowych państw Unii Europejskiej, na stronie Eurostat i na stronach narodowych urzędów statystycznych.

Publikacja będzie zawierała krótkie teksty wzbogacone interaktywnymi wizualizacjami danych i infografikami i składać  się będzie z trzech rozdziałów:

  • Życie, dorastanie, starzenie się… : Rozdział poświęcony demografii i zdrowiu będzie źródłem danych dotyczących m.in. przeciętnego trwania życia, samotnych matek i ojców, czy też samooceny stanu zdrowia.
  • Nauka, praca, zarobki… : Część ta będzie dotyczyła poziomu edukacji, godzenia życia zawodowego i rodzinnego, pracy w pełnym i niepełnym wymiarze czasu, zróżnicowania wynagrodzeń według płci, kobiet i mężczyzn na stanowiskach kierowniczych.
  • Jedzenie, zakupy, życie towarzyskie… : Rozdział obejmie dane z zakresu życia codziennego tj. informacje o nawykach żywieniowych, korzystaniu z używek, indeksie masy ciała (BMI), formach spędzania wolnego czasu, aktywności w Internecie, chodzeniu do kina, korzystaniu z mediów społecznościowych i zakupów on-line, a także dane o opiece nad dziećmi, pracach domowych i przygotowywaniu posiłków.

18 października br. publikacja w języku polskim będzie dostępna na stronie Głównego Urzędu Statystycznego.

Film promujący nową cyfrową publikację: Życie kobiet i mężczyzn w Europie – Portret statystyczny

Do góry

Newsletter