Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Z głębokim żalem żegnamy Profesor Stanisławę Bartosiewicz

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
25.07.2022

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wybitnej uczonej Profesor Stanisławy Bartosiewicz. Pani Profesor była człowiekiem o wielkim sercu, wybitnym naukowcem, a dla wielu osób autorytetem w dziedzinie metod ilościowych. Dorobek naukowy Profesor Bartosiewicz obfituje w liczne prace z zakresu ekonomii, ekonometrii i statystyki. Nauka polska straciła cenioną wykładowczynię akademicką, współtwórczynię wrocławskiej szkoły ekonomicznej i szkoły dydaktyki ekonometrii. Profesor Stanisława Bartosiewicz kształtowała zainteresowania naukowe studentów i była mentorem wielu prac doktorskich. Będąc już na emeryturze kontynuowała działalność naukową, starając się na bieżąco obserwować i analizować zagadnienia społeczno-gospodarcze.


W 2018 roku była gościem honorowym na II Kongresie Statystyki Polskiej, zorganizowanym z okazji 100lecia Głównego Urzędu Statystycznego. Z pasją omawiała historię statystyki publicznej w wystąpieniu zatytułowanym „Trzy po trzy o początkach statystyki ludnościowej II Rzeczypospolitej”  (Pobierz prezentację w formacie ppt).


W 2020 r. obchodziliśmy setne urodziny Profesor. Pierwsze kroki studenckie postawiła w 1938 r. w Akademii Handlu Zagranicznego we Lwowie. W uznaniu dla osiągnięć naukowych, Profesor Stanisława Bartosiewicz otrzymała doktorat honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Odznakę Honorową za Zasługi dla Statystyki Rzeczypospolitej Polskiej.


Informacje związane z uroczystością pogrzebową, znajdują się na stronie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu:


https://www.ue.wroc.pl/aktualnosci/25974/pozegnanie_prof_dr_hab_dr_h_c_stanislawy_bartosiewicz.html#.YtsGxXZBy3C


Życzeniem Pani Profesor było, aby kwiaty, wiązanki i wieńce żałobne zostały zastąpione wpłatą na dowolny cel charytatywny.


Z głębokim żalem żegnamy Profesor Stanisławę Bartosiewicz.

Do góry

Newsletter