Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Repozytorium Standardów Informacyjnych

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
17.02.2022

Repozytorium Standardów Informacyjnych (RSI) jest portalem internetowym Głównego Urzędu Statystycznego, zawierającym opisy rejestrów urzędowych i systemów informacyjnych administracji rządowej i samorządowej.

W repozytorium znajduje się ponad 600 opisów rejestrów i systemów z blisko 80 urzędów.

Dostęp do RSI jest powszechny i bezpłatny https://RSI.stat.gov.pl. Do przeglądania zawartości RSI nie jest potrzebny login ani hasło.

Przeglądanie RSI jest proste. Można to zrobić za pomocą kilku zakładek, np. zakładki dla rejestrów i systemów; urzędów; danych. Dodatkowo RSI pozwala na wyszukiwanie elementów tych zakładek, np. opisu pojedynczego rejestru; opisów rejestrów i systemów tylko jednego urzędu; danych o takiej samej nazwie pojawiających się we wszystkich opisach RSI (adres, PESEL, stan cywilny, itd.).

Repozytorium nie zawiera danych zebranych w rejestrach i systemach, umożliwia jedynie przeglądanie opisów.

Bieżąca aktualizacja repozytorium jest możliwa dzięki aplikacji dedykowanej urzędom.


Informacje gromadzone w RSI wykorzystywane są przez statystykę publiczną przy podejmowaniu decyzji na temat możliwości zwiększenia wykorzystania danych z rejestrów i systemów. Sprzyja to zmniejszeniu obciążeń podmiotów sprawozdawczych oraz obniżeniu kosztów badań statystycznych. Powstanie Repozytorium standardów informacyjnych wpisuje się w globalne działania na rzecz udostępniania użytkownikom wszystkich zasobów produkowanych przez statystykę publiczną, co przekłada się na poprawę jakości i integralności danych.

Do góry

Newsletter