Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Konkurs na projekt aplikacji wspierającej uchodźców z Ukrainy

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.03.2022

W dniach 2-3 kwietnia br. w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie odbędzie się Datathon #OtwarteDane. Jest to kolejna edycja maratonu programowania organizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, jako Lidera projektu „Otwarte dane plus”, w którym Partnerem jest Główny Urząd Statystyczny.

Celem Wydarzenia jest opracowanie prototypów aplikacji wykorzystujących otwarte dane, w szczególności dane udostępnione przez API na portalu dane.gov.pl. Aplikacja miałaby pomóc w rozwiązaniu bieżących problemów społecznych związanych ze wsparciem uciekających przed wojną mieszkańców Ukrainy.

W pracy konkursowej należy użyć przynajmniej jedno API z portalu dane.gov.pl udostępnione przez Partnerów tego Wydarzenia: API do Dziedzinowych Baz Wiedzy, API do TREZOR 3.0 oraz API do Rejestrów Publicznych w Turystyce. Autorzy najlepszych projektów wykorzystujących API do Dziedzinowych Baz Wiedzy (API DBW) Głównego Urzędu Statystycznego otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe.

API DBW to odpowiedź na potrzeby informacyjne aktywnych użytkowników danych statystycznych, poszukujących aktualnych i rzetelnych informacji. Zawiera bogate zasoby danych statystycznych publikowanych w długich szeregach czasowych i w maksymalnie pełnych przekrojach klasyfikacyjnych i nomenklaturowych. Dane pogrupowane są w 31 obszarach tematycznych, zawierających informacje z różnych dziedzin życia społeczno-gospodarczego oraz środowiska.

Datathon #OtwarteDane jest skierowany do wszystkich osób zainteresowanych tematem otwartych danych,  programistów, grafików, projektantów, analityków danych oraz tych, którzy mają pomysł, jak  z otwartych danych udostępnionych na portalu dane.gov.pl stworzyć aplikację odpowiadającą na aktualne problemy społeczne.

Aby wziąć w nim udział, należy zebrać 3-5 osobowy zespół i zarejestrować się na stronie https://eventory.cc/event/datathon, zachowując potwierdzenie.             

Oprócz szansy na nagrody uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z interesujących warsztatów oraz konsultacji z mentorami – ekspertami poszczególnych API, w tym API do Dziedzinowych Baz Wiedzy

Datathon #OtwarteDane jest realizowany w ramach projektu „Otwarte dane plus” z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) na lata 2014-2020.
 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na temat tego Wydarzenia na stronie https://hackathon.gov.pl/


Do góry

Newsletter