Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dzień Służby Cywilnej – 17 lutego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
16.02.2024

Dzień Służby Cywilnej to święto obchodzone w krajach na całym świecie, by uhonorować pracowników sektora publicznego oraz ich wkład w rozwijanie sprawnie funkcjonującego państwa. Data i charakter obchodów różnią się w zależności od kraju. W Polsce ten ważny dla Korpusu Służby Cywilnej dzień po raz pierwszy obchodzimy 17 lutego, a nie jak do tej pory 11 listopada. Zmiana daty wynika z nowelizacji ustawy o służbie cywilnej (Dz. U. 2022 r. poz. 1691, z późn. zm.). Jest to rocznica uchwalenia przez Sejm II Rzeczypospolitej ustawy o państwowej służbie cywilnej (17.02.1922 r.).

Dzień Służby Cywilnej jest również okazją do podkreślenia znaczenia etyki zawodowej, uczciwości i służby obywatelom, które są fundamentalnymi wartościami służby cywilnej. To ważne święto dla wszystkich tych, którzy pracują na rzecz dobra publicznego i służą społeczeństwu w różnych dziedzinach, takich jak edukacja, zdrowie czy statystyka publiczna.

Korpus Służby Cywilnej liczy prawie 120 tys. osób, których zadaniem jest zapewnienie efektywnego działania administracji państwa. To fachowcy w swoich dziedzinach, których cechuje lojalność wobec państwa i życzliwość dla obywateli.  Wszystkim członkom korpusu służby cywilnej składamy najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z dobrze wykonywanej pracy na rzecz dobra wspólnego!

Do góry

Newsletter