Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Konferencja online z prezentacją raportu z wyników Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
03.08.2021

11 sierpnia br. odbędzie się konferencja online z prezentacją raportu z wyników Powszechnego Spisu Rolnego 2020.  

Podczas konferencji zostaną przedstawione dwie ważne publikacje:

  • „Powszechny Spis Rolny 2020. Raport z wyników”
  • „Powszechny Spis Rolny 2020. Metodologia i organizacja badania.”

W czasie konferencji planowany jest także panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi, ekspertami w zakresie rolnictwa i wsi.

Powszechny Spis Rolny, przeprowadzony na terenie Polski od 1 września do 30 listopada 2020 r., był drugim przeprowadzonym po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej.

Szeroki zakres informacji uzyskanych w badaniu pozwoli na dokonanie aktualnej oceny sytuacji polskiego rolnictwa oraz analizę zmian jakie zaszły w tym sektorze. Z uwagi na istotne powiązania rolnictwa z innymi gałęziami gospodarki, dane ze spisu wykorzystane zostaną również do  ogólnej oceny sytuacji społeczno-gospodarczej naszego kraju.

Analiza danych umożliwi władzom lokalnym, regionalnym i centralnym podejmowanie trafnych decyzji strategicznych. Ponadto wyniki spisu stanową podstawę do kształtowania unijnej polityki rolnej, środowiskowej i klimatycznej oraz ustalania zasad finansowania rolnictwa i obszarów wiejskich.

Więcej szczegółów na stronie https://spisrolny.gov.pl/konferencje/powszechny-spis-rolny-2020-raport-z-wynikow

Do góry

Newsletter