Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Metoda dekompozycji PKB oraz WDB w zastosowaniu do analizy struktury różnic regionalnych (POPT 2007-2013)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.12.2013

Celem badania jest opracowanie i zastosowanie metod dekompozycji PKB dla potrzeb badania zróżnicowania regionalnego w Polsce. Zróżnicowanie regionalne będzie badane zarówno na poziomie jednostek terytorialnych wg Nomenklatury Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych (NTS), jak i w ujęciu makroregionalnym stosowanym na potrzeby ponadregionalnych strategii rozwoju dla Polski Wschodniej, Południowej, Zachodniej i Centralnej. Metoda dekompozycji dostarcza tabele wynikowe oraz wykresy, które można łatwo interpretować, są zrozumiałe i przejrzyste, mogą służyć zarówno do analizy porównawczej, jak i do analizy dynamicznej jednostek terytorialnych zarówno pod względem wzrostu bądź różnic w poziomie PKB per capita /WDB na pracującego i jego/ich struktury.


Praca powstała w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

Do góry

Newsletter