Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Raport zawierający wstępne wyniki NSP 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 23.05.2022

Niniejsze opracowanie przedstawia wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, który został przeprowadzony na terenie Polski w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. według stanu na dzień 31 marca 2021 r.

Publikacja „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Raport z wstępnych wyników” jest pierwszą z serii opracowań, zawierającą podstawowe informacje zebrane w spisie ludności i mieszkań w zakresie stanu i struktury ludności według płci, wieku, kraju urodzenia, kraju obywatelstwa, stanu cywilnego. W raporcie zaprezentowano także wstępne wyniki o liczbie osób pracujących oraz wstępne dane charakteryzujące wielkości zasobów mieszkaniowych w Polsce, m.in. mieszkania, w tym zamieszkane, budynki z mieszkaniami, a także wstępne informacje o obiektach zbiorowego zakwaterowania.


31.05.2022

Korekta zapisów w zakresie tabl. 4 na stronie 79

Przekroje: Polska, województwa
Do góry

Newsletter