Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Migracje zagraniczne ludności 2002

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 16.02.2004

Informacje o przemieszczeniach ludności na pobyt stały i czasowy za granicę oraz z zagranicy; migracje krótko i długookresowe. Rozmiary, struktura, intensywność migracji oraz kierunki zagranicznych ruchów migracyjnych ludności.

Obszerna charakterystyka demograficzna i społeczna ludności przybyłej na pobyt stały z zagranicy do Polski w latach 1989-2002. Charakterystyka społeczno-ekonomiczna imigrantów, tj. osób przybyłych do Polski na pobyt czasowy z zagranicy oraz emigrantów, tj. osób przebywających czasowo za granicą - według płci, wieku, stanu cywilnego, poziomu wykształcenia, aktywności ekonomicznej, źródeł utrzymania, a także dane o gospodarstwach domowych i rodzinach wybranych grup osób migrujących.

Ponadto informacje o zasobach i migracyjnych (w tym cudzoziemcach) w Polsce, tj. ludności pochodzenia niepolskiego (według kraju urodzenia i obywatelstwa) wraz z charakterystyką demograficzno-społeczną tych osób, tj. według pici, wieku, stanu cywilnego i poziomu wykształcenia.

Dodatkowo wybrane dane uzyskane w badaniu migracji długookresowych (Ankieta Migracyjna towarzysząca spisowi ludności 2002), dotyczące przyczyn mobilności i planów migracyjnych osób.

Przekroje: województwa, miasta, wieś.
Do góry

Newsletter