Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ludność i gospodarstwa domowe. Stan i struktura społeczno-ekonomiczna

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 13.11.2003

Szczegółowa charakterystyka osób według źródeł utrzymania w powiązaniu z cechami demograficznymi i społeczno-ekonomicznymi, takimi jak: wiek, płeć, poziom wykształcenia oraz aktywność ekonomiczna. Dane o ludności i gospodarstwach domowych według źródeł utrzymania (głównego i dodatkowego) w podziale na osoby posiadające własne źródła utrzymania i utrzymywane. Informacje o liczbie biorców świadczeń społecznych (emerytach, rencistach, osobom korzystających z pomocy społecznej itp.) oraz charakterystyka gospodarstw domowych i rodzin tworzonych przez te osoby. Obszerne informacje o gospodarstwach domowych, ich liczbie, wielkości, grupach społeczno-ekonomicznych, źródłach utrzymania zarówno głowy, jak również całego gospodarstwa domowego; po raz pierwszy w tak szerokim zakresie zaprezentowano sytuację społeczno-ekonomiczną rodzin (w tym rodzin z dziećmi).

Dane prezentowane w szczegółowych przekrojach dla NSP 2002 oraz wybrane informacje w porównaniu do NSP 1988 (w nowym podziale terytorialnym, tj. z dn. 1.01.1999 r.).

Przekroje: województwa, miasta, wieś, wybrane informacje dla podregionów, powiatów i gmin.
Do góry

Newsletter