31 maja zakończyła się rowerowa rywalizacja miast –  European Cycling Challenge 2016 , w której Warszawa znalazła się na trzecim miejscu, z przejechanym dystansem ponad 300 000 kilometrów!

 

Zespół stat.gov.pl, z wynikiem 13 547 przejechanych kilometrów, zajął w Warszawie bardzo dobre, drugie miejsce, nieznacznie ustępując zwycięzcy warszawskiej rywalizacji. W porównaniu do ubiegłego roku poprawiliśmy wynik o ponad 12 tys. kilometrów, co pokazuje nasz ogromny potencjał i daje nadzieję na zwycięstwo w przyszłości! Do wspólnego „kręcenia” kilometrów w naszym zespole zaprosiliśmy także znajomych i rodziny pracowników statystyki publicznej. Łącznie były to 52 osoby.

 

W europejskiej rywalizacji brały również udział zespoły statystyków z Gdańska (14 722 km), Łodzi (4 945 km), Wrocławia (3 156 km) i Bydgoszczy (2 224 km). Warto nadmienić, że w klasyfikacji generalnej European Cycling Challenge 2016, wszystkie miejsca na podium zajęły polskie miasta. Kolejno były to Gdańsk, Wrocław i Warszawa. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim zaangażowanym w projekt. Bardzo nam miło, że pracownicy statystyki publicznej mogli przyczynić się do tak spektakularnego wyniku Polski w tej rywalizacji.

 

W przyszłym roku będziemy pierwsi!