Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

30 listopada 2016 r. Główny Urząd Statystyczny zaprasza na obchody GIS Day.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
16.11.2016

W dniu 16 listopada br. obchodzony jest Światowy Dzień GIS, coroczne święto, twórców, użytkowników i pasjonatów Systemów Informacji Geograficznej (ang. Geographical Information System). Z tej okazji w Głównym Urzędzie Statystycznym w dniu 30 listopada br. zostaną zorganizowane warsztaty poświęcone tematyce GIS-u w statystyce publicznej.

W polskiej statystyce publicznej rozwiązania GIS na szeroką skalę wprowadzone zostały na etapie prac przygotowawczych do spisów powszechnych tj. Powszechnego Spisu Rolnego 2010 (PSR 2010) i Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011 (NSP 2011). Od tamtego czasu nastąpił znaczny rozwój technologii GIS, dzięki której użytkownicy zewnętrzni mogą w łatwy i szybki sposób uzyskiwać dostęp do wynikowych informacji udostępnianych przez służbę statystyczną. Aby dowiedzieć się więcej, jakie rozwiązania GIS oferuje statystyka publiczna dla użytkowników zewnętrznych zachęcamy do udziału w warsztatach poświęconych tematyce Portalu Geostatystycznego.


Serdecznie zapraszamy – 30 listopada br., od godz. 10.00. Więcej szczegółów dostępnych w ulotce. 

Pliki do pobrania

Do góry

Newsletter