Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Pojęcia stosowane w statystyce publicznej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Zlikwidowane środki trwałe

Nazwa angielska: Gross value of liquidated fixed assets

Definicja:
Wartość brutto środków trwałych, które zostały: - postawione w stan likwidacji na skutek zużycia w toku normalnego ich użytkowania, - wycofane z użytkowania (postawione w stan likwidacji) w wyniku zniszczenia (np. wypadków losowych, powodzi, katastrof itp.), zmian sytuacyjnych (np.: wyburzenie budynku niezużytego całkowicie celem uzyskania miejsca na budowę innego obiektu) lub innych przyczyn powodujących trwałą utratę ich gospodarczej przydatności, - przekazane innej jednostce celem fizycznej likwidacji.

Źródło definicji:
  • rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie określenia wzorów formularzy sprawozdawczych, objaśnień co do sposobu ich wypełniania oraz wzorów kwestionariuszy i ankiet statystycznych stosowanych w badaniach statystycznych ustalonych w programie badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2017
    Miejsce publikacji: Dz. U. z 2017 r. poz. 837, z późn. zm.

Dziedzina:
Rzeczowy majątek trwały i inwestycje

Osoba odpowiedzialna merytorycznie:
Monika Burdzicka
e-mail:
Do góry

Newsletter