Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Pojęcia stosowane w statystyce publicznej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Świadczenia społeczne inne niż transfery socjalne w naturze

Nazwa angielska: Social benefits other than social transfers in kind

Definicja:

Kategoria składająca się z trzech podkategorii: świadczenia z zabezpieczenia społecznego pieniężne, które oznaczają świadczenia z ubezpieczeń społecznych do zapłacenia w gotówce gospodarstwom domowym przez fundusze zabezpieczenia społecznego; pozostałe świadczenia z ubezpieczeń społecznych, które odpowiadają świadczeniom płaconym przez pracodawców w kontekście innych systemów ubezpieczeń społecznych związanych z zatrudnieniem; świadczenia z pomocy społecznej pieniężne, będące transferami bieżącymi do zapłacenia gospodarstwom domowym przez jednostki sektora instytucji rządowych i samorządowych lub instytucje niekomercyjne, lecz poza systemem ubezpieczeń społecznych wymagającym uczestnictwa.


Źródło definicji:
  • rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 549/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie europejskiego systemu rachunków narodowych i regionalnych w Unii Europejskiej
    Miejsce publikacji: (Dz. Urz. UE L 174 z 26.06.2013, str. 1, z późn. zm.)

Dziedzina:
Rachunki narodowe

Osoba odpowiedzialna merytorycznie:
Katarzyna Pawlak
e-mail:
Do góry

Newsletter