Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Pojęcia stosowane w statystyce publicznej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Rezydenci

Nazwa angielska: Residents

Definicja:

Ogół ludności zamieszkującej (przebywającej) na danym terenie przez okres co najmniej 12 miesięcy. Do rezydentów danej jednostki administracyjnej zalicza się: a) stałych mieszkańców (osoby zameldowane na pobyt stały lub mieszkające bez zameldowania), bez osób przebywających poza miejscem zamieszkania (zameldowania) w kraju lub za granicą, przez okres co najmniej 12 miesięcy, b) osoby przybyłe z innego miejsca zamieszkania w kraju lub z zagranicy (imigranci bez karty stałego pobytu) na okres co najmniej 12 miesięcy.


Dodatkowe wyjaśnienia metodologiczne:

Rezydenci (ludność rezydująca) jest jedną z dwóch kategorii zamieszkania ludności opracowywaną przez GUS.
Rezydenci (ludność rezydująca) jest opracowywana na potrzeby statystyki międzynarodowej zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1260/2013 z dnia 20 XI 2013 r. w sprawie statystyk europejskich w dziedzinie demografii.


Źródło definicji:
  • rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1260/2013 z dnia 20 listopada 2013 r. w sprawie statystyk europejskich w dziedzinie demografii
    Miejsce publikacji: (Dz. Urz. UE L 330 z 10.12.2013, str. 39)

Pojęcie nadrzędne:

Dziedzina:
Ludność, procesy demograficzne

Osoba odpowiedzialna merytorycznie:
Agata Dąbrowska
e-mail:
Zmiany w opisie pojęcia:
  • Rezydenci
    Opis pojęcia który obowiązywał do: 31.12.2017
Do góry

Newsletter