Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Pojęcia stosowane w statystyce publicznej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Długość linii regularnej komunikacji autobusowej

Nazwa angielska: Length of bus regular traffic lines

Definicja:

Suma długości linii autobusowych. Długość linii autobusowej jest to długość trasy w km pomiędzy dwiema krańcowymi miejscowościami niezależnie od ilości kursów autobusów (wg ogłoszonego rozkładu jazdy) odbywających się na tej linii.


Dodatkowe wyjaśnienia metodologiczne:
Linie autobusowe dzielą się na: - linie miejskie (linie w obrębie miast z ewentualnym przekroczeniem granic miasta do najbliższej strefy ciążenia o długości od 5 do 10 km), - linie podmiejskie (linie w granicach 50-60 km łączące osiedla wiejskie z ośrodkami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi), - linie regionalne (linie w granicach powyżej 50-60 km do 160 km łączące ośrodki gminne i mniejsze miasta z ważniejszymi ośrodkami miejsko-przemysłowymi regionu), - linie dalekobieżne (linie obejmujące swym zasięgiem obszar dwóch lub więcej regionów, łączące miasta wojewódzkie oraz ważniejsze ośrodki przemysłowe, kulturalne i turystyczno-uzdrowiskowe z dużymi aglomeracjami miejsko-przemysłowymi kraju), - linie międzynarodowe (linie wybiegające poza granicę państwa).

Źródło definicji:
  • Opracowanie własne Głównego Urzędu Statystycznego
    Autor: Główny Urząd Statystyczny
    Miejsce publikacji: -

Dziedzina:
Działalność transportowa, poczta

Osoba odpowiedzialna merytorycznie:
Bożena Stochniałek
e-mail:
Do góry

Newsletter